Kehribar Kolye

Kehribar Tasma Nedir?


Kehribar fosilleşmiş çam reçinesi olduğu için içeriğinde aromatik kokusu bulunan şifalı yağlar içeriyor. Bu aromatik reçine kokusu sürtünme ve ısı ile ortaya çıkıyor. Sürtünme ve temas ile evcil hayvanınızın tüyüne ve tenine işleyen bu aromatik reçine kokusu pire ve keneler için caydırıcı etki ediyor. Çünkü bu parazitlerin koku almak için burunları olmasa da kurbanlarını seçmek için koku almakta kullandıkları duyu organları vardır.
 
Ayrıca kehribar boncukları kedi veya köpeğinizin boynunda takılı olduğu zaman elektrik depoluyor. Küçük dostunuz bu küçük elektrik akımını hissetmez ama evcil hayvanınız ile temas haline geçen keneler ve pireler bu elektirik dalgası ile çarpılıp düşer ve evcil hayvanların üzerinden beslenemezler.  Bu şekilde uzaklaştırıcı etkisi de bulunur. 
Kene ve pire ilaçlarının içeriğinde bulunan Permethrin, Pyrethrin, Fibronil
gibi kimyasal içerikler bir tek parazitler için değil evcil hayvanınız, ev halkı, ve çocukların soluması içinde zararlıdır.
 
Toksik her hangi bir madde içermez.
 
Kehribar tasma nasıl kullanılır?
Devamlı takılı durduğu zaman 3 hafta içinde etkisi maksimum seviyeye ulaşır.
Her 4 haftada bir soğuksudan geçirilmelidir. Sabun, ilaç gibi kimyasal maddelerle temas etmemelidir. Yıllar boyunca etkinliği devam eder. Tasma yerine kullanılmaz.
 

Kehribar Kolye © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır